Украина +38 095 007 73 57
Россия +7 916 968 03 00
e-mail: vbalayan@mail.ru
e-mail: tvdocfilm@gmail.com
Два моих новых фильма на фестивале во Львове

http://lonckoho.livejournal.com/51324.html

Колишня політична в'язниця приймає у своїх стінах мандрівний фестиваль документальних фільмів про права людини. Кіно проти диктатури та авторитаризму – гасло цьогорічного фестивалю надзвичайно органічне для музею “Тюрма на Лонцького”, який висвітлює боротьбу людей проти тоталітаризму за індивідуальну та національну свободу.

13 повнометражних та короткометражних фільмів IX Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA складуть програму, що її можна буде вільно переглянути від 11 до 14 жовтня нон-стоп у Національному музеї “Тюрма на Лонцького”, який уже втретє стане базовим майданчиком у Львові для Docudays UA.
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ DOCUDAYS.UA У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ “ТЮРМА НА ЛОНЦЬКОГО”

16.00 — 16.30 Ностальгія за віконним склом, Валерій Балаян, Росія, 2011, 24
Валерій Балаян співставляє відеоряди історичних подій з філософськими роздумами російських істориків у радіопередачі 1990 року. В результаті глядач стає свідком того, як справджуються деякі пророцтва щодо розвитку російського суспільства останніх двадцяти років. Картини минулого й сьогодення коментуються російськими мислителями Михаїлом Геллером, Дмитрієм Сеземаном і Мерабом Мамардашвілі. До фільму увійшли унікальні кадри: прем’єра фільму Каяття Абуладзе в Москві у 1989 році, дискусія на Арбаті часів перебудови 1987 року, кадри суспільних протестів пострадянського періоду та правоекстремістських виступів у Москві в грудні 2010 року. Мераб Мамардашвілі доходить висновку: система, що називалася радянською, як історичний тип цивілізації не вмерла, «бо те, що не жило, не може вмерти». Як раніше, так і двадцять років по тому актуально дати людям можливість вибору. «Дозвольте людям вставляти вікна»!

13.30 — 14.30 Історія без терміну давності, Валерій Балаян, Канада, 2011, 60
Цей фільм оповідає історію двох колишніх офіцерів спецслужби Казахстану, які зазнали переслідувань та катувань за вірність присязі та воїнському обов’язку. Їхній кат, колишній зять президента Казахстану Рахат Алієв, втік на Захід та одержав політичний притулок. Сьогодні він виступає як головний правозахисник казахського народу, але правда про нього та його злочинну діяльність виходить назовні.

 

 
< Пред.   След. >
 
© 2008 Персональный сайт Валерия Балаяна