Украина +38 095 007 73 57
Россия +7 916 968 03 00
e-mail: vbalayan@mail.ru
e-mail: tvdocfilm@gmail.com
Фільм про Анастасію Бабурову з’явився на сайті «Новой газеты»

http://www.telekritika.ua/news/2010-11-30/57972

Фільм про Анастасію Бабурову з’явився на сайті «Новой газеты»

30-11-2010

На сайті російського видання «Новая газета» викладено документальний фільм російського режисера Валерія Балаяна «Любите меня, пожалуйста», присвячений журналістці Анастасії Бабуровій.

 

Раніше, 16 жовтня у Росії відбулася його прем`єра в рамках конкурсної програми фестивалю «Профессия: журналист». Раніше, 9 жовтня, у Новосибірську неонацисти обстріляли з травматичної зброї глядачів, які прийшли до місцевого державного університету подивитися фільм «Любите меня, пожалуйста», пише інтернет-видання «Лента.Ру».

 

Після цього інциденту організатори фестивалю «Профессия журналист» заявили, що скасовують показ фільму, оскільки не мають можливості гарантувати безпеку ані самому режисеру, ані глядачам. Члени російських правозахисних організацій назвали рішення оргкомітету «боягузтвом, несумісним ані з професією журналіста, ані з ідеєю прав людини».

 

Планується, що в грудні стрічка візьме участь у Міжнародному фестивалі фільмів про права людини «Сталкер».

 

Світова прем'єра фільму відбулася у Києві під час минулорічного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Під час перегляду стрічки у залі були присутні глядачі з Росії, які просили операторів не знімати їх обличчя.

 

Документальна стрічка розповідає історію вбивства журналістки та антифашистки Анастасії Бабурової, яка народилася та навчалася у Севастополі, та російського правозахисника Станіслава Маркелова. Фільм Валерія Балаяна містить низку фактів про радикальні праві організації у Росії.

 

Валерій Балаян - режисер та автор сценаріїв понад 100 фільмів. З 2008 року - власний кореспондент «Радіо Свобода» в Криму. Фільм «Любите меня, пожалуйста» зняв на роковини загибелі Насті Бабурової та Станіслава Маркелова - за рахунок сімейного бюджету, ставши і продюсером, і оператором, і сценаристом, і режисером картини.

 

«Телекритика»

 

Фото - svpressa.ru

 

 
< Пред.   След. >
 
© 2008 Персональный сайт Валерия Балаяна